Love

Kına Gecesi İçin Tercih Edilen Müzikler

Kına geceleri evlilik arifesinde olan çiftlerin geleneksel olarak merasim şeklinde düzenlenen bir eğlencedir. Her genç kızın hayalini süsleyen kına geceleri isteğe bağlı çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Başlı başına bir organizasyon gerektiren kına gecesi üzerinde belirleyici unsurlar giyilecek elbise, kına yakılması ve eğlence şarkılarıdır.

 

 Kına Gecesi Elbisesi

           

 Bu gece tercih edilen elbiseler bindallı olarak bilinen Anadolu kültürünün yansımaları ve modern modanın da karışımıyla oluşan kaftandır. İsteğe bağlı olarak kapalı veya açık modelleri bulunan bu elbiselerde çeşitli modeller de müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

           

 Yeşim Gelinlik geniş ürün yelpazesiyle halka hizmet sunmaktadır. Kına gecesi kaftan modelleri arasında S-85 daha çok sade bir tasarımla karşımıza çıkarken S-66 modeli çok daha fazla detaylarla süslenmiş bir modeldir. Elbise tasarımına göre kabarık ve düz şekillerde olan elbiseler geleneksel izleri taşıdığı kadar günümüz modasına da yansıtmaktadır. Elbiseler için renk seçiminin çok önemli olduğu kına gecelerinde genellikle kırmızı ve kırmızıya yakın tonlar tercih edilmektedir.

 

 Yeşim Gelinlikten kına gecesi kına elbisesi satılık ve kiralık olarak uygun fiyatlarda temin edilebilir. Yeşim Gelinlik sadece kına elbiseleri hizmeti sunmakla kalmıyor aynı zamanda gelinlik, nişanlık, abiye ve bu giyimlerin tesettür modellerinde de halka hizmet sunmaktadır.

 

 Kına Gecesi Şarkıları

 

 Şüphesiz bir eğlence merasimi olan kına gecelerinde tercih edilecek kına şarkısı çok önemlidir. Gecenin akışını ve insanların ruh halini etkileyecek olan şarkılar sırasıyla çalınmaktadır. Kına yakılmaya gelirken ve kına yakılırken meşhur '' kınayı getir aney'' ve '' yüksek yüksek tepelere'' türküsü çalınarak hüzünlü bir hava oluşur. Kına yakma faslı geçtikten sonra ise eğlenme, göbek atma, oynama bölümüne gelince güncel yerli ve yabancı her türlü şarkı çalınabilir.

 

 Örneğin;

 - Yeşim Salkım- Kına Gecesi

 - Candan Erçetin- Vah halime

 - Eylül- Bahçelerde Börülce

 - Hadise- Evlenmeliyiz

 - Kubat- Yanıyorum Hele

 - Suzan Kardeş- Evde Kaldım Vah

 - Sezen Aksu- Ben Annemi İsterim

 - Pekkan- Yar Saçları Lüle Lüle

 - Özdemir Erdoğan- Darıldın Mı Cicim Bana

 - Nil Karaibrahimgil- Bütün Kızlar Toplandık

 - Nil Karaibrahimgil- Resmen Aşığım

Love

Online Randevu Al